lazybu terminai

Kaip yra skaičiuojami sporto lažybų koeficientai ir ką jie reiškia?

Lietuvoje, kaip ir didžiojoje dalyje Europos, naudojama dešimtainius koeficientus, pavyzdžiui 1,85. Tačiau, tokie koeficientai naudojami ne visur, Jungtinėje Karalystėje įprasta naudoti trupmeninius koeficientus pavyzdžiui - 11/13, o JAV - amerikietiškus pavyzdžiui -150.

Trupmeniniai koeficientai. Kaip konvertuoti į dešimtainius? Sudedame abu skaičius ir sumą daliname iš antrojo, pvz.: (11+13)/13 = 1.85

Amerikietiški koeficientai: Jei koeficientas su + ženklu, reiškia jūs tiek laimėsite (grynas pelnas) pastatę 100. Jei koeficientas su - ženklu, reiškia jums tiek reikia statyti, kad laimėtumėte (gryno pelno) 100.

Konvertuojam į dešimtainius, pavyzdžiui (150 + 100)/150 = 1.71

 

Terminai:

Varžybų trumpinių terminai

HT (Half Time) - Vidurio varžybų pabaiga;

FT (Full Time) - Varžybų pagrindinio laiko pabaiga;

ET (Extra Time) - Pridėto varžybų laiko pabaiga;

OT (Over Time) – Pratesimas;

AET (After Extra Time) – Varžybų baigtis po pridėto papildomo laiko (pagrinde futbole);

AOT (After Over Time) - Varžybų baigtis po pratesimo;

AH (Asian Handicap) - Azijietiškas pranašumas;

EH (Europian Handicap) - Europietiška fora, paprastas pranašumas;

H2H (Head to Head) - Dviejų individualių varžovų lyginimas;

P2P (Person to Person) - Galimybė statyti įvykių baigtis iš asmenų siūlomų koeficientų;

Pen. (Penalties) – Varžybų nugalėtojas išaiškėja po 11 metrų baudinių serijos;

Susp. (Suspended) - Varžybos laikomos sustabdytomis, dėl gamtos ar kitokių veiksnių;

Ret. (Retired) - Varžybos yra baigiamos nesulošus iki galo, dėl vieno iš varžovų pasitraukimo (traumų bei kt.);

Dažniausiai Lietuvos ir užsienio bendrovėse varžovo pasitraukimas lemia tai, kad įvykis yra prilyginamas vienetui, kas reiškia, kad pastatyta suma yra grąžinama;

Pst. (Postponed) – Varžybų nukėlimas.

 

1X, 2X Statymai:

1 (Home) – pirmosios komandos pergalė;

2 (Away) – antrosios komandos pergalė;

X arba 0 (Draw) – lygiosios;

1X – statymas prieš antrąją komandą, tai yra įvykis pasibaigs pirmosios komandos pergale arba lygiosiomis;

X2 - statymas prieš pirmąją komandą, tai yra įvykis pasibaigs antrosios komandos pergale arba lygiosiomis;

12 - statymas prieš lygiąsias, tai yra įvykis pasibaigs pirmosios komandos pergale arba antrosios komandos pergale;

 

Fora, Handikap‘as, Pranašumas (visi šie trys terminai yra vienodi):

Paprastoji fora: Įsivaizduokime, kad yra dvi krepšinio komandos – komanda 1 ir komanda 2. Tarkim komanda 1 yra komanda favoritė, o favoritai turi pergalės pranašumą. Tuomet lažybų kontoros siūlo įvykį, kai abiejų komandų galimybės laimėti tampa vienodomis, tai yra silpnesnei komandai suteikiama fora. Pavyzdžiui komanda 1 (-2.5) – komanda 2 (+2.5). Teoriškai tai reiškia jeigu rungtynės prasidės esant rezultatui 0-2.5 komanda 2 naudai, tuomet abiejų komandų galimybės laimėti rungtynes tampa vienodomis. Jei komanda yra stipresnė tuomet prie jos būna užrašomas minuso ženklas ir atvirkščiai.

Praktiškai, pasibaigus rungtynėms skaičiuojama kokiu skirtumu viena komanda laimėjo ar pralaimėjo. Pasirinkus įvykį komanda 1 (-2.5) - šiuo atveju komanda 1 turi laimėti daugiau nei 3-imis taškais, pasirinkus komanda 2 (+2.5) – atvirkščiai, komanda gali pralaimėti iki dviejų taškų.

 

Azijietiškas Handikapas:

Tai panašūs įvykiai, kaip ir su paprastąją forą, tik atliekamas dar tikslesnis skaičiavimas. Jei statant paprastą forą galima matyti tokį pasirinkimą +0.5; +1; +1.5 ir t.t.; tai lošiant azijietišką handikapą Jus matysit kitą pasirinkimą: +1.75; +0.25; -1.25 ir t.t.

Lošiant Azijietiška handikapą jūs taip pat pasirenkate forą, bet jūsų pinigai dalinami pusiau. Tuomet azijietiško handikapo pasirinkimas +1.75 reiškia, kad iš esmės jūs pastatėte dvi skirtingas foras, pusę pinigų pastatydami už fora +1.5 ir pusę pinigų pastatydami už fora +2.0

Pvz.: komanda 1 (-1.75) ir komanda 2 (+1.75). Tarkime jūs pastatėte komanda 1 (-1.75) statydami - 100 €, tai būtų, kad jūs pastatėte už du skirtingus įvykius po 50 €: komanda 1 (-1.5) ir komanda 1 (-2). Tuomet jei komanda 1  laimi 2-0, tai pirmasis pasirinkimas laimėjo ir pataikėt lygiai į forą, antruoju atveju; tai yra pusė sumos laimėjo, o kitai pusei sumos pinigai grąžinami. Laimėjimas būtų 75 €.

 

Totalų rūšys:

Total‘as – bendras komandų ar atskirų komandų, žaidėjų pelnytų taškų, įmuštų įvarčių ar kitų registruojamų varžybų skaičius.

Įvykio pateikimas nurodo galimybę spėti, kad tam tikros komandos ar jos žaidėjas per visas rungtynes surinks daugiau ar mažiau taškų. Pvz., abiejų komandų pelnytų taškų skaičius 100.5 – pasirinikimas mažiau, reiškia, kad maksimaliai gali įmesti 100 taškų, įmetus 101 įvykis būtų praleimėtas, arba atvirkščiai.

Galimi ir žaidėjų taškai, dažnai matoma kombinacija, pvz. L. James -/45/+ - taigi jei manote, kad šis žaidėjas sekančiose varžybose neįmes 45 taškų tada renkatės variantą 1, o jei manote, kad įmes daugiau tada renkatės variantą - 2. Jei nutiktų taip, kad žaidėjas įmestų lygiai 45 taškus, koeficientas bus prilygintas vienetui ir pastatyta suma bus grąžinta.

Visi Lažybų gidai

PRIVATUS EKSPERTAS

Sužinok lažybų internete privalumus, ar iš jų galima uždirbti ir ar turėčiau mokėti už asmeninį lažybų patarėją?

Skaityti daugiau

PAGALBA PRADEDANTIESIEMS

Susipažink, kaip atlikti savo pirmąjį statymą ir kokiais patarimais dalinasi BettingUnity komanda.

Skaityti daugiau

LAŽYBŲ TERMINAI

Susipažink kaip skaičiuojasi lažybų koeficientai, kas yra 1X, 2X, Fora, Handikap‘as HT, FT, ET ir kt.

Skaityti daugiau

LAŽYBŲ STRATEGIJA IR BANKROLL VALDYMAS

Vienas svarbiausių dalykų lažybose, yra tinkamas Bankroll‘o valdymas, disciplina ir jo valdymas. Taip pat patarsime kaip būti sėkmingu žaidėju ir kaip rasti klaidas lažybų kontorose.

Skaityti daugiau

TIESIOG – BŪK PELNINGAS

Ką reikia prisiminti, ar strategijos veikia, ar yra sėkmės faktorius šiame darbe ir kodėl lažybų kontoros lošėjus lenkia į savo pusę?

Skaityti daugiau